Masaże - Salon Urody Allure Toruń

Masaż klasyczny
Obecnie określany przez medycynę jako pomocnicza metoda fizjoterapii w przypadku wielu chorób - dotykających zarówno ciało, jak i psychikę. Masaż klasyczny połączony z przyjemną muzyką bądź aromaterapią jest pomocny w łagodzeniu takich dolegliwości jak napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, bóle stawów i mięśni, napięciowe bóle głowy, przemęczenie i wiele innych. Masaż klasyczny stosuje się także przy nerwicach, stanach lękowych i depresji.

Czas zabiegu: 55 minut

Masaż DREAM(DRM)
Masaż całego ciała, który stanowi połączenie elementów masażu kalifornijskiego,szwedzkiego, shiatsu i drenażu limfatycznego. Pomaga on w redukcji tkanki tłuszczowej i celullitu, modeluje sylwetkę oraz przywraca równowagę psychosomatyczną. Wysoka dbałość o odczucia klienta przejawia się w dostosowywaniu technik do reakcji osoby masowanej i sprawia, że każdy zabieg staje się niepowtarzalny.
Drenaż - doskonały na ociężałe nogi, redukuje cellulit.
Relaks - uspokaja, przywraca równowagę.
Modelaż - modeluje i wyszczupla sylwetkę.
Czas zabiegu: 80minut

MASAŻ BAMBUSEM
Unikatowy zabieg z wykorzystaniem pałeczek bambusowych, który opracowany został przez Gila Amsalena, współzałożyciela paryskiej Massage Academy,znawcę orientalnych technik masażu oraz autora firmowych zabiegów dla wielu ekskluzywnych firm kosmetycznych. Pałeczki bambusowe znakomicie ułatwiają modelowanie sylwetki, urozmaicają odczucia, likwidują napięcia mięśni.
Wskazania do masażu bambusem:przemęczenie i stres, brak odpowiedniego dotlenienia organizmu, złe samopoczucie, bóle głowy, pleców, bóle mięśni.
Czas zabiegu: 65 minut

AJURWEDA
Masaże ajurwedyjskie oddziałują na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Efektem zabiegu jest głęboki relaks i harmonijny przepływ energii,co z kolei powoduje zwiekszenie sprawności umysłowej i wydolności fizycznej. Masażysta wykorzystuje do pracy moc ziół, olejków i medytacji.
ABHYANGA to masaż całego ciała z użyciem ciepłego olejku. Miękkie, głaszczące ruchy wprowadzają w stan odprężenia i relaksu.Przywracają równowagę energetyczną i pozwalają na wyciszenie świdomości. Dzięki olejkom ciało staje się jędrne ,a skóra nawilżona.
SHIRODARA to masaż bezdotykowy strumieniem ciepłego oleju na punkt pomiędzy brwiami. Najlepiej wykonywać go jako dodatek do innego seansu ajurwedyjskiego. Daje potężny zastrzyk energii. Włosy po zabiegu są tłuste, przez ok. dwie godziny nie zmywamy oleju.

Korzyści masażu ajurwedyjskiego: 

  • przywraca harmonijny przepływ energii w ciele
  • zapewnia głęboki relaks, eliminuje stresy i negatywne emocje
  • wspomaga ciało w dążeniu do odtworzenia utraconej równowagi wewnętrznej
  • działa energetyzująco i regenerująco , przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu
  • stanowi element terapii odmładzających, zapewniając zdrowy wygląd i jędrność ciała
  • zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną
  • reguluje działanie wszystkich narządów wewnętrznych
  • aktywizuje system odpornościowy oraz wpływa na ogólną poprawę samopoczucia

Czas zabiegu: 60-90minut

Refleksologia
Jest to nauka o refleksach znajdujących się na stopach, dłoniach i głowie, mających bezpośrednie połączenia ze wszystkimi gruczołami, organami oraz częściami ciała. Na refleksach pracuje się kciukiem w ściśle określony sposób. Praca ta wyzwala w organizmie mechanizmy samoregulacji, samoregeneracji i samoleczenia. Celem refleksologii jest doprowadzenie organizmu ludzkiego do stanu równowagi biologicznej Zabiegi tego typu usprawniają cyrkulację krwi, wyciszają układ nerwowy, likwidują ból, odblokowują zatory w systemie obronnym. Jest to metoda bezinwazyjna i w żadnym wypadku nie może zaszkodzić.
Refleksoterapia jest polecana każdemu, kto pragnie pozostać zdrowy i przez pobudzenie swoich sił witalnych chce utrzymać ciało i psychikę w dobrej kondycji. Można ją zalecić także w każdym momencie choroby.

Czas zabiegu: 50 minut